KONST / Litografier / Färglitografi 14342128
nr 1434 2128
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, numrerad 161/375, kroginteriör. Färglitografi, bildmått: 57x84cm, yttermått inklusive ram: 64x91cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:56:56
1.500 kr
1.700 kr
2.600 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)